METROPOL DERVİŞİ

metropoldervisi

BEKLENEN KİTAP METROPOL DERVİŞİ ÇIKTI

“Dağda herkes derviş olur. Marifet şehir hayatında derviş kalabilmekte.”

 

Cem Özüak’ın bir süredir beklenen kitabı “Metropol Dervişi”  Destek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Vazgeçmenin Gücü İsteyip Serbest Bırakmakta Gizlidir!

“Doktor iğne yaparken bile fazla kasmayın kendinizi diyor. Neden? Çünkü kendini kasarsan iğne vücutta rahatça kılcal damarlara ulaşamaz. Kendini serbest bırakmadığın zaman akamazsın. Akış ancak rahat ortamda gerçekleşir.”

“Ermek için Tibet’e gidip inzivaya çekilebilirsiniz. Yepyeni farkındalıklara uyanabilirsiniz. Ancak döndüğünüzde yine yapamıyorsanız trafikte, işte, okulda hala bir şeyler eksik kalmış demektir yolculuğunuzda..”

“Metropol Dervişi yeni bir bilinç için yazıldı. Söylenmeyeni söylemek, fark edilmeyeni fark ettirmek için kaleme alındı” diyen Cem Özüak, Metropol Dervişi adlı kitabında  “modern hayat” denen “aptallık çağı”nın içinde nasıl daha akıllıca yaşayabileceğimize dair bilgiler veriyor. “Ermek için Tibet’e gidip inzivaya çekilebilirsiniz. Yepyeni farkındalıklara uyanabilirsiniz. Ancak döndüğünüzde yine yapamıyorsanız trafikte, işte, okulda hala bir şeyler eksik kalmış demektir yolculuğunuzda.” Bu eksik parçayı yakalayan ve doğru yere nasıl adapte edileceğini anlatan Cem Özüak, şehir hayatının zorluklarına rağmen tam ve bütünlük içinde, huzurlu bir yaşam sürmenin mümkün olabileceğinin altını çiziyor.

“Unutma ki sadece tek başına var olduğunu sandığın zihinden ibaret değilsin. Görünenin hatta görünmeyenin de arkasında bulunan bir sır perdesinin iz düşümü olarak yaşadığın bu hayatın farklı gerçeklikleriyle zaman zaman karşılaşıyorsun. Gerçeğin kesitlerini gördüğün bu anlar, öz benliğinle yani ”kaynak” ile bilinç düzeyinde bağlantıya geçtiğin anlardır. Bu anlarda benliğin, öz benliğinden öğütler alır. Ruhunun bilincine üflediği bu öğütler bazen sağ duyu olur, bazen resim. An olur; yazı olur, kelimelere dökülür.”

 

Modern hayatın türlü zorluklarıyla nasıl başedeceğini bilemeyenler, kapitalizmin cenderesinde sıkışıp kalarak yaşamaya devam etmek zorunda kalanlar için bir dönüşüm kitabı niteliğinde olan “Metropol Dervişi” pek çok kişinin hayatına olumlu yönde bir sihirli dokunuş yapacak.

Sipariş vermek için:

D&R: http://www.dr.com.tr/Kitap/Metropol-Dervisi/Cem-Ozuak/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000725685

Kitap Yurdu: http://www.kitapyurdu.com/kitap/metropol-dervisi/410500.html&publisher_id=1739