Sosyal Medya

ERCAN TELCİ

Satış Eğitmeni & Danışman

1974 yılında İstanbul’da doğan Ercan Telci, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okudu..

Yıldız Teknik Üniversitesi liderlik pazarlama ve etkin yöneticilik eğitim programını,  Eğitim Platformu Akademisinde eğiticinin eğitimi programını ve İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim Stratejik pazarlama satış yönetimi eğitim programlarını tamamladı.

Uluslararası dünyanın en iyi koçluk okulu Erickson Coaching International programına devam etmektedir.

Ticaret hayatına seksenli yıllarda ticaretin merkezi olan İstanbul Taksim’de köklü esnafların içerisinde  küçük yaşlarda sekiz- dokuz yaşlarında babasının 1977’de kurduğu Otomotiv sanayi yedek parçalarının satışlarını yaparak başladı. Bu gün bakıldığında günümüzde en uzun ömürlü firmaların beş –on yıl sonra kapandığını düşünürsek, 1977-2015 yılları arasında babadan oğula  40 yıla yaklaşan bir Ticaretin devamını yaşamanın haklı gururunu yaşıyor kendisi.

Dürüst ticaret anlayışı ile o yıllarda tanıştı. İlerleyen süreçte babası kendi adını taşıyan küçük bir işletme açtı. On üç yaşında genç girişimci oldu. İş yeri sorumluk bilincini küçük yaşlarda edindi.

1992 -1993 yılları arasında on yedi yaşlarında iken Amerikan Union Insurance şirketinde hayat sigortası sattı.

Turizm sektöründe beş yıldızlı otellerde Cevahirler A.Ş holdinge bağlı The Plaza Hotel, Riva Oteller zinciri, Richmont oteller zincirinde Satış, Ön büro, halkla ilişkiler departmanlarında görev aldı.

Turizm sektörü kendisine  İletişim ve ilişki kurma noktasında derin tecrübeler kazandırdı.

Sıcak Satış Organizasyonlarında Living Product, Dünya pazarlama A.Ş gibi önde gelen firmaların  pazarlama ve satış departmanlarında bayi satış yönetici olarak çalıştı. Merhum Hacı Sabancı’nın oğlu Mehmet Sabancı ve iş ortağı Adnan beyle uzun bir dönem çalışıp yüz yüze satış hedeflerini bildirme ve çalışma fırsatı yakaladı.

Ardından yiyecek içecek sektörüne atıldı. Greenscaferestaurantı kurdu. Uzunca bir süre işletti. Daha sonra kardeşiyle birlikte FreeŞhop Genç giyim tekstil markasını  kurup uzunca bir süre danışmanlığını yaptı.

1996 yılında başlayıp sonrasında kendi kurduğu Home Life Pazarlama bünyesinde uzunca bir süre sırasıyla

İtalyan devi Polti

Alman firması Karcher A.Ş

Senur Elektirik Motorları Ticaret A.Ş

Dünya pazarlama A.Ş

Amerika’nın sağlık sisteminde dev firması Filte r Queen

Ve kısa bir dönem Bisen Enerjnin distribütörlüğünü yaptı. Ürünleri ve hizmeti bizzat kendi ,yıllarca sıcak satış yöntemi ile sahalarda müşterilerine sundu.

Halen 2000 Yılında kurduğu Home Life pazarlama şirketini satış ekibiyle birlikte yönetmektedir.

Mirwater Evsel Endüstriyel Sistemleri Distrübütörlüğünü yapmaktadır.

Kendisini bugüne taşıyan İlk Satış Eğitimini 2008 yılında İstanbul Sanayici ve İş Adamaları Derneğine verip süreci bugüne taşımıştır.

Satış üzerine yılların verdiği birikimle ve içindeki heyecanla bildiklerini tecrübe edindiklerini, paylaşmak adına 2010 yılında eğitim danışmanlık dünyasına, Erte Eğitim Danışmanlık adıyla girdi.

Eğitim danışmanlık alanında söz sahibi olmak,çok iyi bir noktaya gelmek için kararlılıkla ve disiplinle çalışıp eğitimlerine devam etmektedir.

2014 yılı ocak ayında Abant Palace bolu hotelde gerçekleştirilen FilterQueen büyük rally satış zirvesinde Türkiye’nin en çok satış yapan bayisi ve satıcısı seçildi.Türkiye birinciliği ödülünü aldı.

2015 yılı Mayıs ayında İzmit üniversitesinde 9 üniversite 26 üniversite kulub’ünün ortaklaşa düzenlediği II.Büyük Marmara inovasyon zirvesinde Yılın En iyi İnovatif Satış Koçu Olarak davet edildi konuşma yaptı, konferansa davet edildi.

Konusunda uzman yerli, yabancı eğitmenlerden, üniversitelerden Yönetim, Liderlik,Satış, Pazarlama, Bireysel Gelişim, Dönüşüm, İletişim, İkna, Beden dili, üzerine eğitimler ve sertifikalar aldı.

Dört yıl boyunca sürekli kendini geliştirmek için, uzmanlık alanıile ilgili pek çok zirvelere, konferans ve eğitimlere katıldı.

Türkiye’nin önde gelen firmalara, kişilere, yöneticilerine yirmi beş yılın üzerinde yüz yüze satış yapmış ve bu konuda becerilerini daha da geliştirmek için işine büyük bir tutku ve aşkla devam etmektedir.

Bu güne kadar yüz binin üzerinde yüz yüze sıcak satış gerçekleştirmiş aynı zamanda profesyonel telemarketing tecrübesine sahip konusunda uzman bir kişidir.

Firmalara saha Satışı Becerileri Yönetimi,Satış Teknikleri, Motivasyon, İletişim ve Liderlik eğitimi verirken; Üniversitelerde bireysel farkındalık, dönüşüm, satış yönetimi, girişimcilik üzerine davetler alıp konuşmacı olarak katılmaktadır.

SecretTv’desatış yönetimi üzerine yayınlanmış röportajları ve videoları bulunmakla birlikte,

2014 yılında JCI Adaylık Komitesi Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu kendisini en başarılı on genç arasında aday göstermiştir.

Bir yıldır üzerinde çalıştığı, yazdığı satış kitabını yakın zamanda tamamladıktan sonra çıkaracaktır.

İngilizce bilen Ercan Telci, otuz yıla yakın satış yönetimi pazarlama işletme tecrübesine sahiptir.

on yıllık evli ve Esila adında üç yaşında bir kız çocuğu babasıdır.