Sosyal Medya

CEM ÖZÜAK

İstanbul doğumlu olan Cem Özüak, üniversite hayatında sırasıyla 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ve 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı Kişiler Arası İletişim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans tezi, “Kitle İletişim Araçlarıyla Propaganda Teknikleri” dir. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. Neoglance Eğitim Derneği’nden Nefes Koçluğu eğitimi almıştır. ICF Onaylı Koçluk Eğitimini House of Human’da tamamlamıştır. Eğiticinin eğitimleri de dahil olmak üzere pek çok kurumdan çeşitli eğitimler almıştır.

İş hayatına Yaşar Holding’te pazarlama uzmanı olarak başladı ve 2 yıl bu görevde çalıştı. Ardından Türkiye İş Bankası’na girdi ve orada 8 yıl boyunca Çağrı merkezinden nakit yönetimine kadar geniş bir skalada bankacılık tecrübesi edindi. İletişim bilimleri ve farkındalık alanlarındaki çalışmaları bankacılığın önüne geçince bankadan ayrılarak eğitim ve danışmanlık alanında çalışmaya başladı.

2013 yılında Vodafone – İşkur ortaklı bir insan kaynakları projesinin Türkiye yöneticiliğini yaptı. Bu projede Vodafone’un ihtiyaç duyduğu kurumsal satış kanalı müşteri temsilcilerinin seçilmesi, eğitimlerinin verilmesi ve ardından işe yerleştirilmelerini sağlayan tüm süreci yönetti.

Okan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak iletişim dersleri vermektedir. 

Harp Akademileri, kurmay subay yetiştirme programında dönemsel olarak iletişim dersleri vermiştir.

2010 yılından beri İndigo Dergisi’nde yazarlık yapmaktadır. İletişim ve farkındalık alanlarında yazıları yayınlanmaktadır. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı departmanlarda satış, mağazacılık, çağrı merkezi ve insan kaynakları alanlarında “uzman eğitmen” unvanıyla dersler verdi.

Kurumlara, üniversitelere ve açık gruplara seminerler ve eğitimler vermektedir.

Bugüne kadar yayınlanmış eserleri şunlardır:


EĞİTİM VERDİĞİ KURUMLAR:

 

Cem Özüak’ın İndigo Dergisi’nde yayınlanan yazılarından bazıları:

Metropol Dervişi

Özbenlikten Benliğe Öğütler

Farkedersen Fark Yaratırsın

Umulmazlık Teorisi

Bir Tılsımı Olmalı Hayatın

Kapitalizm: Özgür Kölelik

Kariyerizm: Kurumsal Kölelik

Titreşimlerin Sırrını Çözen Kainatın Sırrını Çözer – Frekanslar ve Hayatımıza Etkileri

Başarının İpi: Doğru Zaman, Doğru Yer, Doğru İnsan

İletişimdeki Engel: Kelimeler

Özgürlük Üzerine Düşünsel Denemeler

Hiçliğin Berduşluğundan Birliğin Koşulsuz Sevgisine Ulaşmak

Bilgiye Ulaşmanın Yeni Metodu: Hissederek Öğrenmek

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız