SIFIR NOKTASI

İŞ DÜNYASI İÇİN SAĞ BEYNİ ÇALIŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Hayatımızda sağlıklı kararlar verebilmemiz için sağ ve sol beyni eşit oranda kullanmamız gerekiyor. Sıfır eksiyle artının toplamıdır. Geçmişten günümüze kadar gelen sürede batı toplumu %80 sol beynini %20 sağ beynini kullanıyordu. bu durum batıyı maddede ileriye götürdü belki ama manada batı ilerlemesini devam ettiremedi. Günümüzde batı sağ beyni keşfetti ve kişilerin farkındalık düzeyleri arttıkça sağ beynin de önemi daha iyi anlaşılıyor. Artık iş dünyasında gündüzleri yönetici, geceleri reikici olanların sayısı her geçen gün artıyor. Bunun en güzel örneği son Davos toplantısına sağ beynini kullanan kişilerin de davet edilmesiydi. Yeni çağın yeni kuralları artık sadece sol değil, sağ beyinle de şekilleniyor. İş hayatında stresle mücadele etmek için meditasyon yapan çalışanların, öğlen aralarında kendisine reikiyle şifa verenlerin dünyasında yaşıyoruz artık.

Sadece sağ beynini kullanan kişilerse madde dünyasına ayak uyduramıyor ve ekonomik olarak kendilerini toparlayamıyor. Bazı sanatçıların ömürlerinin son demlerini sefalet içinde geçirmelerinin sebebi sol beyinlerine hayatlarında hiç yer vermemiş olmalarıdır. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında mantıklı karar veremiyorlarmış gibi gözükürler. Halbuki onlar sadece sağ beyninleriyle-kalpleriyle-yaşamaktadırlar.

Bu eğitim sağ ve sol beyni en etkin şekilde kullanma kılavuzudur. İş hayatında sağ beynin aktif kullanılmasıyla yaratıcılık artar, huzurlu bir çalışma fırsatı doğar, kaosu soğukkanlılıkla yönetebilme yeteneği ortaya çıkar ve en önemlisi sağ beynin gizemli perdeleri teker teker aralanırken bizler de kendimizi daha yakından tanıma fırsatı buluruz.

Eğitimden Başlıklar:

– Ben kimim?

-Kimim ben?

-Yaratıcı süreci aktive etmek

– İş görüşmelerinde doğru frekansı bulmak

-Doğru nefes kullanımı

-Patronu, müşteriyi, çalışanı nasıl ikna ederiz?

– İşte, yolda, toplantıda meditasyon çeşitleri

-Farkındalığı artıracak pratik çalışmalar

– İş hayatında Quantum dinamiğini harekete geçirmek