Sosyal Medya

Neoglance Yaşam Koçluğu Sertifikalı Eğitim Programı

Neoglance ilkeleri çerçevesinde hazırlanan yaşam koçluğu eğitimi, diğer koçluk eğitimlerinden farklıdır. Eğitim içeriği bir yaşam koçunun danışanına yeri geldiğinde mentorluk da yapabilmesi için hayatla ilgili pek çok donanıma sahip olması gerektiği düşünülerek hazırlanmıştır.

* Temel Nefes Eğitimi

* NLP Teknikleri

*İkna Teknikleri

*Rüyaların Rehberliği

gibi konular da eğitim içeriğindedir.

Neoglance Koçluğu eğitimi sonrasında danışanına her yönden bütünsel bir yansıtma yaratabilecek, bilimsel konulara vakıf, psikolojinin bilgileriyle donanmış, bilinçaltı-dışı gerçeklerini bilen, çözümleri holografik mantıkla yaratabilen bir koç olacaksınız.

Aşırı materyalist, kuralcı, şekilci ve kalıplanmış bakış açılarıyla hazırlanan koçluklardan sıkılıp, daha özgür ve bütünsel çözümler yaratabilen, danışanına özgün yöntemler üretebilen, her koçluğunda başka bir tablo çizen bir sanatçı yaratıcılığı yakalamak istiyorsanız; bu eğitim tam size göredir. Neoglance ilkelerini başlangıç noktası yaparak oluşturacağınız koçluk çemberi içinde hareket ve dönüşler yapmak için 360 derecelik açılara sahip olacaksınız.

Temel koçluk sistemleri içerisinde uygulanması istenen klasik yöntemler yerine, rüyaların bilinçaltı alanından çıkartacağınız özgün sonuçlar ile bambaşka koçluk yöntemleri oluşturabileceksiniz. Nefesin gücünü kullanarak, kavramsal çözümlerle harcayacağınız zamandan tasarruf edebileceksiniz. NLP kullanarak ve kullanmayı öğreterek yaratımları hızlıca programınızın içine alabileceksiniz. İkna tekniklerini kullanarak koçluğunuzun kazançlarını arttırabileceksiniz. Neoglance Yaşam Koçluk Eğitimi, 7 tam günlük bir eğitimdir. Eğitim sonrasında bir danışan ile modelleme stajı yapılması sonrasında sertifika verilecektir. Nefes Akademisi Merkezinden eğitim alan koçlar talepleri doğrultusunda merkezimizde staj yapabileceklerdir.

Eğitmenler:

Nesrin Dabağlar (Trainer-Neoglance Nefes, Yaşam, Rüya Koçluk Eğitmeni-Yazar)

Devrim Çetin (NLP Trainer- Kişisel Gelişim Eğitimcisi)

Cem Özüak ( Trainer- Yazar- Kişiler Arası İletişim Uzmanı)

 

Eğitim İçeriği:

Neoglance Nedir? İlkeleri nasıl uygulanır?

Koçlukta Neoglance Teknikleri kullanımı

Temel koçluk bilgileri

Koçlukta aşamalar ve süreçler

Koçlukta kullanılabilen teknikler

Bireylerde sorun ve durum tespit yöntemleri

Hedef, vizyon ve misyon oluşturma

Değişim ve dönüşüm yaratma

Koçlukta sezgileri kullanma

Farkındalık yaratma aşamaları

İş hayatı ve özel hayat için koçluk

Nefes tekniklerinin koçluktaki gücü

NLP kullanmak ve tüm hayata geçirmek

Bilinçaltı-dışı, ortak bilinç ve Rüya kavramları ile Koçluk bağlantısı

Rüyaların rehberliği nasıl sağlanır ve Koçluğa nasıl yansıtılır?

İkna tekniklerini koçlukta kullanmak

Yansıtıcı Koçluk nedir?

Sonuç aldıran hızlı yöntemler